English

پوشاندن چاه بوسیله لوله های جداری  و مغزی یک بخش اساسی از عملیات حفاری و تکمیل چاه های نفت است و عبارت از این است که تعدادی لوله فولادی به یکدیگر توسط آچار کیسینگ متصل و بصورت یک رشته ممتد در چاه نصب شوند. در طول عملیات حفاری یک چاه راندن لوله های جداری  سطحی، میانی، تولیدی، آستره و لوله مغزی با آچار کیسینگ انجام میگیرد. لوله های جداری در چاه تحت تأثیر سه نیروی اصلی فشار فروریختگی،  فشار پوکش و  نیروی کششی قرار دارند. لوله مغزی بوسیله آویز مغزه در جایگاه خود در سر چاه آویزان می شود و با آچار کیسینگ رانده میشود. در صورت زنگ زدن و پوسیدگی رشته مغزی که خصوصآ در چاههای گازی بعلت سرعت صعود فوق العاده زیاد، شدید است، آن را از چاه بیرون کشیده و رشته مغزی جدیدی با  کمک آچار کیسینگ رانده میشود، رشته های مغزی برای عملیات مکیدن، زنده کردن، تولید گاز رانی چاهها نیز مورد استفاده دارد. در زمان راندن یا انجام عملیات Work Over  وجود و استفاده از آچار کیسینگ الزامی است.
لوله های  جداره و مغزی مورد استفاده از آلیاژهای مرغوب و پیشرفته فولادی و تحت عملیات گرمایی پیچیده و استاندارد ساخته می شوند ودارای خواص مکانیکی فوق العاده ای هستند که به آنها تاب تحمل تنش های شدید حاصل از فشار ساکن، فشار هیدرولیک نیروی ثقل و مکانیکی را می دهد.  صنعت حفاری نفت به انواع لوله های جداری و مغزی از نظر اندازه، نوع و درجه فولاد محتاج است، این لوله ها طبق مقررات و استانداردهای بین المللی به دو روش بی درز (Seamless) وجوش الکتریکی (Electric Weld) ساخته می شوند. بنابراین استفاده از آلیاژهای مرغوب و پیشرفته فولادی  در ساخت لوله های مورد استفاده در پوشاندن چاههای نفت، باعث میگردد  این لوله های بسیار گران قیمت  و در شرایط تحریم نایاب گردند در نتیجه استفاده از ابزار و آچارآلات کیسینگ مناسب جهت جلوگیری از رساندن هر گونه آسیب به بدنه این لوله ها  در زمان راندن بسیار مهم و حایز اهمیت است.
همه لوله های جداری  و مغزی استاندارد دارای طوقه اتصال و رزوه هستند که با توجه به نوع رزوه و آلیاژ به کاررفته و نحوه ساخت میزان گشتاور مناسب  به لوله از سوی سازنده مشخص میگردد عدم دقت در تمیز سازی رزوه و عدم استفاده ار آچار کیسینگ مناسب با دقت بالا  قطعا موجب بسته نشدن لوله و یا عدم اعمال گشتاور مناسب make up torque به لوله خواهد شد که بالحتم تبعات ناگوار و خسارات مالی فراوانی را به همراه خواهد داشت.
خاطر نشان میگردد بر اساس آمار منتشر شده بر روی انتظارات دکل های حفاری در ایران، یکی از عوامل انتظارات دکل ها عدم سرویس رسانی به موقع و عدم داشتن تجهیزات به روز شده شرکت های  پیمانکار آچارآلات کیسینگ  در سال 1388 اعلام گردید ذکر این نکته ضروری است اینگونه مسائل در شرایطی رخ میدهد که سهم  زمان استاندارد عملیات راندن لوله جداری نسبت به کل زمان عملیات حفاری معمولا کمتر 3.5% کل زمان حفاری  در دنیا گزارش میگردد.

تیم مدیریتی و اجرایی  این شرکت از با تجربه ترین  و تحصیل کرده ترین نیروهای صنعت نفت تشکیل گردیده برآن است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای کاهش زمان انتظارات دکل های حفاری حداقل در بخش راندن لوله جداری ومغزی در ایران، جلوگیری از آسیب رساندن به لوله های جداری و مغزی به علت عدم استفاده از فکهای مناسب و در راستای قطع کامل حضور شرکت های خارجی، بومی سازی این بخش خدماتی در صنعت نفت انجام کامل عملیات راندن لوله جداره و مغزی را  به انجام برساند. لازم به ذکر است که پس از انقلاب در ایران انجام این عملیات در برخی از شرکت های تابعه وزارت نفت سالها توسط یک شرکت آمریکایی و پس از تحریم ایران از سوی این شرکت آمریکایی توسط سایر شرکت های خارجی و دولتی به انجام میرسد.
 مزیتهای خدمات اریه شده از سوی نفت دلوار افزار کیش :
1- جلوگیری از خروج مداوم ارز از کشور بابت کرایه تجهیزات آچارآلات کیسینگ به شرکت های خارجی.
2- ایجاد اشتغال دایم برای جوانان ایرانی.
3- حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی که با تقویت بخش خصوصی ممکن میگردد.
4- حرکت در راستای قطع کامل حضور شرکتهای خارجی در حوزه خدمات آچارآلات کیسینگ در ایران.
5- حمایت از نخبگان و سرمایه ایرانی در سال تولید ملی کار و سرمایه ایرانی.
6- با توجه به عزم شرکت مبنی بر خرید آخرین  و به روز ترین آچارآلات کیسینگ از معتبرترین شرکت تولید کننده این تجهیزات در دنیا دیگر شاهد انتظارات پنهان دکل های حفاری در کشور  مرتبط با این تجهیزات  نخواهیم بود.
7- ارائه خدمات با فکهای Corrosion Resistant Alloy  قطعا باعث جلوگیری از آسیب رساندن به لوله های  گران قیمت و پر هزینه جداری و مغزی خاص خواهد گردید بالطبع  با آغاز کار این مجموعه دیگر شاهد آسیب دیدن لوله های جداری به علت عدم استفاده از فکهای مناسب از سوی برخی شرکت ها نخواهیم بود.
8- نوید خودکفایی در حوزه خدمات آچارآلات کیسینگ درکشور با توجه به حضور بهترین متخصصین حفاری در هسته مرکزی این شرکت.( رزومه اعضای هسته مرکزی این بخش به پیوست آمده است.)
رزومه متخصصین هسته مرکزی این بخش:
آقای مهندس قادر عالمی پروین.
 آقای مهندس غلام رضا ورپوشتی.
 آقای مهندس غلام عباس نجفی.
 آقای غلام حسین آبدانان کرد.(سرپرست گروه)